KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835139
nr 1383 5139
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Mats Mason (1894-1983), Sverige, "Trettitalet", Signerad Stockholm 1937. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:44:28
8/3 16:35:45
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason